Zubní implantáty Brno

Zubní ordinace Brno - MUDr. Tomáš Sojka

DENTAMEDIKA.cz

 

 

   Zubní implántát Brno - přední zubZubní implantáty Brno - hybridní náhradaZubní implantáty - horní čtyřkaImplantáty Brno - tři metalokeramické korunky

                  Příklad 1              Příklad 2              Příklad 3             Příklad 4              Příklad 5    

 

Rozvaha nad možnostmi nahrazení ztracených zubů

Výhody zubních implantátů

 

   Při ztrátě zubů je obvykle několik variant, jak tuto situaci vyřešit. Nejméně invazivní je použítí snímací protézy. Výhodou takového ošetření je, že obvykle není nutné zasahovat (nebo jen minimálně) do zbývajících zubů. Ovšem jedná se o náhradu snímací a nemůžeme očekávat stejný pocit a komfort jako u náhrad fixních. Při kousání a při mluvení může docházet k pohybu protézy a při jídle se pod ni dostávají kousky potravy (obzvláště nepříjemné jsou drobné tvrdé částečky - zrníčka z jahod, kiwi, kousky oříšků, které pak při dokousnutí tlačí na dáseň). Stabilnější je snímací protéza v kombinaci s náhradami fixními, které jsou k tomuto účelu speciálně tvarované (frézované schůdky, zásuvné spoje, kónusové korunky ...) nebo alespoň s litými opěrnými prvky, které přenáší žvýkací tlak i přes zbývající zuby a ne jen přes dáseň.

 

   Druhou variantou je použití fixního můstku - ten se upevňuje na zubech v okolí mezery. Je nutné, aby prostor po ztrátě zubů byl ohraničen vlastními (pevnými) zuby. Pokud chybí poslední zuby v řadě, není použití můstku vhodné, protože by se vlivem velké páky přetěžovaly zuby vlastní - pilířové (závěsné) a zkracovala by se jejich životnost. V takovém případě se použije snímací náhrada. Nevýhodou fixních můstků je nutnost nabroušení pilířových zubů do špiček s velkou ztrátou zubní hmoty (až 70% korunky). Pokud není přechod můstku na zub dokonale přesný (umělá korunka by byla širší nebo užší než vlastní kořen zubu), dochází k retenci potravy a plaku. Důsledkem toho může být kaz kořene a parodontitida s předčasnou ztrátou zubu.   

 

         Implantáty Brno - Horní řezákImplantáty Brno - Branemarkovy můstkyZubní implantáty Brno - 8Zubní implantáty Brno - Sinus lift BrnoZubní implantáty Brno - použití locatorů

               Příklad 6               Příklad 7              Příklad 8             Sinus lift              Příklad 9

 

Zubní implantáty Brno

   Zubní implantáty využívájí výhod obou dvou předchozích řešení. Jsou pevně uchyceny přímo v kosti a pacienti je vnímají jako vlastní zuby. Není třeba brousit okolní zuby a lze díky nim nahradit i zuby na konci řady.  

 

Metalokeramická korunka na implantátu - laboratorní model
      

  Přejete si nahradit vytržené zuby pevnou (nesnímací) náhradou a je Vám líto brousit okolní zuby do špiček, aby bylo možno nasadit fixní můstek? Nechcete snižovat životnost zubů broušených na fixní můstek, která je vždy menší než u zubů, které preparovány nebyly?

 

   Máte celkovou snímací náhradu, která se při jídle a mluvení stále pohybuje a potřebovala by pevně uchytit? Pak je volba zubních nitrokostních implantátů tou nejvhodnější.

Zubní rentgen - CT - implantáty Brno 

    Stav kosti a nejvhodnější umístění implantátů vyhodnocujeme pomocí digitálního RTG OPG

nebo raději s využitím speciálního zubního CT s 3D zobrazením, kde vidíme i sílu a sklon kosti

 

  Zubní implantáty Brno - locatory k fixaci horní částečné náhrady k implantátům     Zubní implantáty Brno - Příklad 11 Šroubovaná/lepená práce, augmentace, sinus lift, frézovaná konstrukce Náhrada horních zubů 4, 5, 6, 7    Zubní implantáty Brno - Příklad 12_ico    Implantáty zubů Brno - Dentamedika.cz - 13   Implantát zubu Brno - Denntamedika.cz - 14

       Příklad 10                 Příklad 11                Příklad 12                Příklad 13               Příklad 14

                                   

   V naší zubní ordinaci Brno provádíme tento zákrok takřka bezbolestně v lokální anestesii, po jejímž odezněnění si stačí obvykle vzít jeden (nebo i žádný) prášek proti bolesti. Pacienti udávají, že samotný zákrok je až 10x příjemnější, než trhání zubu. V naší ambulanci máme se zaváděním zubních implantátů dlouholeté zkušenosti. Celková úspěšnost vhojení všech námi zavedených implantátů se díky moderním povrchům, tvarům, přístrojům a postupům pohybuje kolem 100%.

 

     Zubní implantáty Brno - 16       

         Příklad 15               Příklad 16               Příklad 17               Příklad 18                Příklad 19

 

                  Cena za implantaci: 14.280,- Kč (aktuálně rok 2023)

                  Ostatní položky a protetická fáze (po 3-6 měsících) cca od 16.000,-

 

                                

 

   Cena zahrnuje:

  Vlastní implantát, anestesii, šití, odstranění stehů, zavedení vhojovacího válečku a otiskovacího válečku, otisky, laboratorní analog, modely s gingivální maskou, práci lékařů, sester a zubních techniků v laboratoři, nástavbu na implantát (abutment), bílou metalokeramickou/celokeramickou korunku a kontrolní návštěvu. (Na obrázku je ještě korunka, která se na implantát lepí cementem. Dnes používáme v 99% korunky bez lepení - šroubované, což má mnoho výhod)

 

Komplexní ošetření chrupu s mnohočetnými implantacemi Brno

 Komplexní ošetření chrupu s mnohočetnými implantacemi.

 

Zubní implantáty Brno - model pro přední můstekImplantáty Brno - tři abutmenty - nástavby

Kovové konstrukce metalokeramických můstků a pracovní modely

 

Zubní implantáty Brno - sedm fixtur

Během jednoho zákroku můžeme zavést jeden nebo i několik implantátů najednou.

To záleží na situaci v ústech a rozsahu plánované rekonstrukce. V případě na obrázku jsme implantovali sedm fixtur a pro zvládnutí pooperačního diskomfortu stačily dvě tablety proti bolesti. (Rozmazání předních implantátů na snímku souvisí s polohou

pacienta při snímkování a s projekcí páteře)

 

Zubní implantáty Brno - příklad 5_1  Zubní implantáty Brno - příklad 5_2

Náhrada tří zubů. Situace před a po ošetření. (Foceno v zrcadle)

Více na  Zubní implantáty Brno - Příklad 5