Air-Flow Brno - profesionální pískování zubů

Zubní ordinace Brno - MUDr. Tomáš Sojka

DENTAMEDIKA.cz

 

 

                        Air Flow Brno - pískování zubů 1

   Air Flow, neboli pískování (otryskávání) zubů slouží k terapeutickému odstranění nánosů zubního plaku a kosmetickému odstranění tmavých pigmentů, které nepěkně zabarvují zubní korunky. Výhodou pískování je, že zuby úspěšně čistí i v mezizubních prostorech, kde jsou jiné metody málo účinné. Pigmenty se na zubech usazují díky barevným potravinám a nápojům (zejména čaj, káva atd.) v kombinaci s působením zubního plaku a také díky kouření. Pigmenty se více usazují v místech poškozené skloviny. Vychytávání pigmentů na zubní sklovině mohou také zvyšovat některé ústní vody např. s chlorhexidinem. (Chlorhexidin je velmi účinná látka, která potlačuje množení bakterií zubního plaku. Sám zuby nezabarvuje, ale na povrchu zubu vytváří průhledný ochranný film, na kterém se pak pigmenty více vychytávají. Existují i speciální ústní vody, které díky svému složení tuto nepříjemnou vlastnost jinak velmi vhodného chlorhexidinu potlačují). 

 

   Pískování zubů - Air Flow funguje na principu proudění tlakové vody spolu s čistícím práškem. V naší ordinaci používáme k pískování velmi kvalitní a spolehlivý přístroj od japonské firmy NSK Prophy-Mate Neo. Díky jeho nastavení a různým tryskám se naše dentální hygienistka úspěšně dostane i na obtížně přístupná místa a může je tak spolehlivě otryskat a vyčistit.

 

                  Pískování a čištění zubů Brno - Air Flow

 

   Prášek pro Air Flow je obvykle bikarbonát (jedlá soda) nebo glycin. V naší brněnské zubní ordinaci používáme k pískování nový speciální prášek FLASH Pearl na bázi kalcia. Tento prášek potlačuje působení kyselin a zamezuje růstu bakterií při současném omezení tvorby zubního povlaku. Flash pearls dopadají na zuby, aniž by narušily zubní sklovinu. Produkt je také ideální pro čištění zubů pacientů, kteří nesnášejí natriumbikarbonát nebo trpí vysokým krevním tlakem. Po použití se v ústech přirozeně rozkládá. Na rozdíl od jiných prášků s nerovným povrchem mají zrnka od NSK kulatý tvar. Potlačuje se tak riziko poškození povrchu zubů a dásní. Kuličky pak při Air Flow rolují po povrchu zubů a odstraňují rychle a bezpečně zubní plak, pigmenty a částečně i zubní kámen.

 

                            Air-Flow - pískování (otryskávání) zubů Brno

 

   Pískování zubů je jistou bezperoxidovou alternativou bělení zubů. Na rozdíl od bělení zubů, které rozkládá barevné molekuly i uvnitř skloviny, působí Air-Flow pouze na jejím povrchu. Ve většině případů je však i tak po ošetření Air-Flow barva zubů výrazně světlejší (přirozeně čisté zuby). Pokud jsou zuby opravdu zabarvené i do hloubky, je pískování zubů vhodné jako příprava před vlastním bělením. Bělící látka pak může bez překážek působit po celém povrchu skloviny.

 

   Pokud máte zájem o Air-Flow - můžete se telefonicky objednat k naší dentální hygienistce.

Air-Flow se obvykle doporučuje až po návštěvě dentální hygienistky, kdy byl vyčištěn zubní kámen a ohlazeny kořeny zubů pod dásní. Největší účinek má pískováni na viditelnou část zubů - nad dásní. Kombinací poddásňového a naddásňového čištění dosáhneme maximálního léčebného i kosmetického účinku.