Zubní implantáty Brno - Příklad 10

Využití LOCATORŮ k fixaci horní částečné náhrady k implantátům

DENTAMEDIKA.cz

 

 

                           Zubní implantáty Brno -  Využití LOCATORŮ 10_

Obr. 1 - Výsledek - horní parciální snímací náhrada fixovaná pomocí locatorů a kombinovaných tříramenných spon. Pacientka měla velmi výrazný dávivý reflex. V horní čelisti jí zbývaly pouze dva kořeny v oblasti stoliček. Jakákoliv jednodušší snímací náhrada, která v takovémto případě musí být vzhledem k rozložení žvýkacího tlaku rozšířena více přes patro, jí způsobovala dávení

 

                           Zubní implantáty Brno -  Využití LOCATORŮ 10_2

Obr. 2 - Stav během léčby. Kořeny stoliček byly ošetřeny endodonticky a prodlouženy kořenovými nástavbami. Do oblasti špičáků byly zavedeny nitrokostní implantáty.

 

                           Zubní implantáty Brno -  Využití LOCATORŮ 10_3

Obr. 3 - Pohled na horní částečnou náhradu z oblasti kousacích plošek. Na poslední dva vlastní zuby byly (jako levnější varianta ošetření) zhotoveny celokovové korunky, s vyfrézovanými opěrnými schůdky pro opěrná ramena spon vlastní protézy. Držení protézy na korunkách napomáhaly drátěné spony. Rozsah protézy na patře byl výrazně redukován, tudíž pak nedocházelo k navalování a bylo zachováno i čití chuťových vjemů smyslovými buňkami umístěnými na patře.

 

                           Zubní implantáty Brno -  Využití LOCATORŮ 10_4

Obr. 4 - Pohled na protézu z patrové strany. Jsou vidět dvě matrice pro přichycení k locatorům a vnitřní prostor celolitých korunek.

 

                           Zubní implantáty Brno -  Využití LOCATORŮ 10_5

Obr. 5 - Nacementované celolité korunky s vyfrézovanými schůdky a inzerce locatorů. 

 

                           Zubní implantáty Brno -  Využití LOCATORŮ 10_6

Obr. 6 - Spokojená pacientka, kterou protéza nedráždí k navalování, může dobře kousat, nehrozí nechtěné uvolnění a je zachována funkce chuťových buněk na patře.